کد خبر: 10140

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۷:۳۵

اولین جشنواره تجلیل از بانوان فرهنگی شهرستان مرند‎ برگزار شد

آذر ارس: اولین جشنواره تجلیل از بانوان فرهنگی شهرستان مرند‎ با حضور مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجانشرقی، فرماندار شهرستان ویژه مرند، نمایندگان شهرستان های مرند و جلفا و شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین در تالار معلم این شهر برگزار شد.

به گزارش آذر ارس، امام جمعه مرند در این جشنواره ضمن بیان اینکه نگاه ما به زنان، نگاه آسمانی است ابراز داشت: امروزه متاسفانه بخش فرهنگ و انسانیت دور مانده و به مادیات بیشتر توجه می شود که ما باید با الگو قرار دادن زنانی همچون حضرت زینب(س)، اجازه ندهیم بانوان را از اصل مسئولیت خود خارج کنند.

وی با اشاره به اینکه بانوان در دوران انقلاب اسلامی نیز در همه صحنه ها حضور داشتند خاطرنشان کرد: اصلی ترین کار بانوان، انسان سازی بوده و تربیت انسان از نظر اسلام حق و تخصص زنان است.

حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده افزود: اسلام از بعد انسانیت به زن نگاه می کند و اینکه زن بعنوان عضو جامعه با همه مساوی است.

وی تاکید کرد: بانوان ما باید در کارهای خویش بر اساس فرهنگ اسلامی حرکت کرده و اسلام را الگوی خود قرار دهند.

نماینده مردم شهرستان های مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه هم خانواده و هم مدرسه و معلمان در شکل گیری شخصیت در یک فرد نقش دارند اظهار داشت: مهمترین خطری که امروز کشور ما را تهدید می کند فرهنگ است چرا که از لحاظ فرهنگی خیلی شکننده شده ایم.

وی با انتقاد از اطلاعات غلطی که در مورد بودجه کشور در فضای مجازی ارائه می شود تصریح کرد: یکی از نقطه ضعف های ما این است که اینگونه مطالب غیرواقع و نادرست را زود باور کرده و حتی تحلیل نیز می کنیم.

محمد حسن نژاد ابراز داشت: بانوان فرهنگی ما باید در موضوع آموزش فرهنگ به نسل نوجوان و جوان بسیار کار کرده و اجازه ندهند فضای مجازی آلوده در جامعه ما تاثیر گذارد.

وی در ادامه با اشاره به راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در مرند گفت: بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی مرند نیز بزودی کلنگ زنی خواهد شد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه با بیان اینکه بانوان فرهنگی بعنوان پرستار آموزش و پرورش بوده و زینب وار در خدمت جامعه هستند افزود: در این شرایط سخت اقتصادی ما شرمنده بانوان شاغل در آموزش و پرورش هستیم.

وی خطاب به بانوان حاضر در مراسم گفت: اکنون که بداخلاقی های اجتماعی در قالب جنگ رسانه ای بیشتر شده وظیفه شماست اجازه ندهید غرب و استعمار این بداخلاقی ها را در بین جوانان ترویج نماید.

معصومه آقاپور از بانوان فرهنگی شاغل در آموزش و پرورش خواست با حفظ وحدت و یکپارچگی به مسیر خود در راه تربیت نسل جوان ادامه دهند.

گفتنی است در پایان این جشنواره از کتاب شعر «نیمه شب شعری» اثر هانیه مهدوی کیا رونمایی شد.

ارسال دیدگاه