کد خبر: 10203

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۴:۱۲

رسالت نظام اداری تسهیل گری در امور مردم است

آذر ارس: فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: امروز رسالت اصلی نظام اداری، کار و فعالیت مستمر و نیز تسهیل گری در امور مردم است و نباید به بهانه عمل کردن به بخشنامه موجب ایجاد موانع در کارها شویم.

به گزارش آذر ارس، داود گرشاسبی در جلسه شورای اداری شهرستان مرند با اشاره به نشست اخیر منافقین در پاریس و سخنان مشاور امنیتی آمریکا اظهار داشت: اینکه گفته شد ایرانیان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نخواهند، دید نشان از عمق دشمنی آنها با ایران است.
وی با بیان اینکه ما با انقلاب اسلامی، منافع هر دو ابرقدرت زمان شاه را قطع کردیم، گفت: ایران در زمان شاه بعنوان قلب زمین در راستای تامین منافع آمریکا و شوروی سابق می تپید که با پیروزی انقلاب اسلامی این قاعده بهم خورد و استمرار دشمنی آمریکا با ما به دلیل قطع منافع آن ها است.
فرماندار شهرستان ویژه مرند افزود: ما دنبال منافع کلان هستیم و در این جهت باید از پیچ تاریخی که از طریق آن دنبال شکست ما هستند، به سلامت عبور کنیم.
وی با اشاره به توجه به الزامات اقتصاد مقاومتی گفت: ما اکنون با وجود داشتن توانمندی، به آن باور نداریم لذا باید به توانمندی داخلی ایمان آورده و آن را به مردم منتقل کنیم.
گرشاسبی ادامه داد: در این شرایط که دشمن با تمام قوا علیه ماست، باید کار و فعالیت مستمر را در دستور کار قرار داده و از سستی دوری نماییم.
وی بر انجام امور اداری بر اساس کار کارشناسی تاکید کرد و افزود: مسوولین ادارات باید رجوع به کارشناس و متخصص را سرلوحه کار خود قرار داده و نظم پذیری و قانونمندی را در ادارات جا بیاندازند.
گرشاسبی همچنین به لزوم استفاده ادارات از شرکت های دانش بنیان در برنامه های خود اشاره کرد و گفت: توجه به علم و عمل به قوانین در ادارات باید افزایش یافته و کارها را بر اساس آن پیش ببریم.
فرماندار ویژه مرند با بیان اینکه امسال همه برای ارائه عملکرد ۴۰ ساله اجماع دارند، افزود: روسای ادارات نیز در این راستا گزارش عملکرد و دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی را که در مقابل فشارها و توطئه های دشمن انجام شده است، ارائه نمایند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه سعی داریم تا پایان سال عملیات کلنگ زنی بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی مرند انجام شود، خاطرنشان کرد: مشکل سند ورزشگاه ۵ هزار نفری نیز حل شده و قرار است احداث آن در سال ۹۸ آغاز شود.
گرشاسبی همچنین با بیان اینکه پروژه مدول دوم تصفیه خانه شهر مرند در حال انجام است، گفت: ما دنبال ایجاد لکه صنعتی مبل مرند هستیم که در این جهت نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاهها بوده و بحث تشویق سرمایه گذاران داخلی و خارجی و ایجاد نمایشگاه های مبل و صادرات آن نیز مطرح است.
وی در مورد الیاف شیشه مرند نیز تشریح کرد: موضوع فاینانس الیاف شیشه مشخص شده و قرارداد اولیه آن نیز منعقد گردیده است و اکنون بدنبال قطعی کردن قرارداد هستیم.
امام جمعه مرند نیز با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم، افزود: انقلاب اسلامی ایران با زحمت بسیار بدست آمده لذا ما باید با مقایسه این دوره با زمان قبل از انقلاب، به تفاوت های این دو دوره به دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی پی ببریم.
وی ادامه داد: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید با تفاوت های بسیار جشن گرفته و گزارش ۴۰ سال زندگی بدون شاه و مدیریت دینی در حوزه های مختلف ارائه شود.
حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده به ضرورت ارتباط مسوولین با مردم و شنیدن دغدغه های آنها بویژه در طول دهه فجر اشاره کرد و گفت: مسوولین باید پایبند احکام الهی بوده و در حیطه مسوولیت خود بستر و زمینه عدم انجام تخلفات را فراهم کنند.
وی خاطرنشان کرد: دستگاههای ذیربط همچنین باید در راستای تداوم فعالیت کارخانه ها و واحدهای تولیدی همکاری های لازم را انجام داده و زیاد سخت گیری نکنند.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه مرند نیز با بیان اینکه این معاونت با هدف تغییر نگرش در حل مشکلات و کمک به ایجاد اشتغال و توسعه در شهرستان ایجاد شد گفت: از مدت آغاز فعالیت از ۵۰ واحد کوچک و بزرگ تولیدی در شهرستان مرند بازدید و در رفع مشکلات آن تلاش کردیم و سعی در افزایش بازدیدها و رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان داریم.
حسن فدایی افزود: شهرک صنعتی مرند با ظرفیت زیر ۱۰ درصد فعالیت می کرد که اکنون موانع تعدادی از کارخانجات را رفع کرده و برای برخی نیز که راکد شده اند سعی داریم با سرمایه گذاران جدید به مرحله مطلوب برسیم.
وی با بیان اینکه قطعی بی موقع برق و گاز یکی از دغدغه های کارخانه داران است تصریح کرد: ما می توانیم با فعال نمودن ستاد رفع موانع تولید در شهرستان مرند، در جهت فعال کردن کارخانه های راکد و حل مشکلات آن قدم برداریم.
وی ادامه داد: بانک های عامل نیز جهت کمک به واحدهای تولیدی سعی کنند پرونده های در دست بررسی را تا پایان سال به اتمام رسانده و به فکر افزایش اعتبار تسهیلات اشتغال برای سال آینده باشند.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه