کد خبر: 10218

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۲:۰۳

تولید محصولات زراعی در مرند نسبت به قبل از انقلاب ۷ برابر شد

آذر ارس: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند از رشد هفت برابری تولید محصولات زراعی نسبت به قبل از انقلاب در این شهرستان خبر داد و گفت: تولید محصول از ۳۷ هزار و ۵۸۰ تن در سال به ۲۳۶ هزار و ۸۲۵ تن رسیده و مقام دوم استان را داریم.

منوچهر رحمانی روز دوشنبه در گفت و گو با آذر ارس، با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی شهرستان مرند در سال های بعد از انقلاب پیشرفت قابل توجهی داشته است، اظهار داشت: آبیاری تحت فشار که اجرای آن پس از انقلاب شروع شده، اکنون به ۱۸۰۰ هکتار رسیده و ۱۹۹ کیلومتر از کانال های آبیاری عمومی نیز پوشش داده شده است.
وی با بیان اینکه لایروبی و مرمت قنات ها از ۲۰ رشته به ۲۹۹ رشته در سال های اخیر رسیده است، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، هفت سد خاکی و ۱۵ باب بند انحرافی در شهرستان ایجاد شده و پوشش نهرهای سنتی نیز از سه کیلومتر به ۳۴۷ کیلومتر ارتقا یافته است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند با اشاره به افزایش چهار برابری تولید محصولات باغی نسبت به قبل از انقلاب در این شهرستان اظهار داشت: اکنون با تولید ۱۲۷ هزار و ۸۱۴ تن محصولات باغی، رتبه سوم استان را در اختیار داریم.
وی همچنین از رتبه اول شهرستان از لحاظ میزان برداشت آلبالو، تولید پسته و زعفران در استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: قبل از انقلاب میزان برداشت ما در این محصولات صفر بود، اما اکنون به برکت انقلاب اسلامی، سالانه یک هزار و ۲۲۲ تن آلبالو، ۷۰ تن پسته، ۷۲۰ کیلوگرم زعفران و ۵۵۰ تن محصولات گلخانه ای برداشت می شود.
وی اضافه کرد: شهرستان مرند هم اکنون با برداشت سه هزار و ۳۰۰ تن آفتابگردان رتبه اول و ۲۸ هزار تن گندم در سال رتبه دوم استان را داراست.
مدیر جهاد کشاورزی مرند تعداد واحدهای صنایع تبدیلی کشاورزی در این شهرستان را ۵۰ واحد و شرکت های تعاونی را ۷۳ مورد اعلام کرد و افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تعداد تراکتور و کمباین ها از ۷۰ به یک هزار و ۴۷۰ دستگاه رسیده و برای سه هزار و ۵۷۰ بهره بردار نیز شناسنامه صادر شده است.

ارسال دیدگاه