کد خبر: 10227

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۱:۵۰

همزمان با دهه فجر؛

۹ طرح عمرانی و تولیدی در مرند افتتاح و آغاز شد

آذر ارس: ۹ طرح عمرانی و تولیدی با اعتباری در حدود ۲۵ میلیارد ریال در بخش مرکزی مرند در ششمین روز از دهه فجر افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش آذر ارس، همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر، ۵ طرح آبخیزداری شامل احداث سه سازه ملات سنگی با حجم عملیات ۹۰۰ مترمکعب و احداث دو سازه ملات سنگی با حجم یک هزار و ۳۵۰ مترمکعب بهره برداری شد.

DSC_0009

برای احداث این سد سه سازه در روستای جواش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و جهت ساخت سد دو سازه در روستای لیوار نیز ۲ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

امروز آسفالت خیابان اصلی روستای قراجه محمد نیز به طول ۱۵ کیلومتر و هزینه ۲ میلیارد ریال افتتاح شد.

امروز همچنین شرکت تولید لواشک با حجم تولید سالانه ۲۰۰ تن و ظرفیت اشتغال ۹ نفر و با هزینه ۶ میلیارد ریال در روستای جواش بهره برداری شد.

DSC_0030

یک واحد گلخانه کوچک مقیاس نیز به مساحت یک هزار مترمربع و مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جهت تولید سیفی جات و سبزی جات در روستای قراجه محمد فعالیت خود را آغاز کرد.

امروز همچنین عملیات اجرایی مدرسه ۹ کلاسه روستای زنجیره در مساحت یک هزار و ۵۰۰ مترمربع و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال آغاز شد.

DSC_0050

زمین این مدرسه توسط اهالی روستای زنجیره اهدا شده و توسط خیرین و با مشارکت اداره کل نوسازی استان آذربایجان شرقی احداث می شود.

در ادامه معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند ضمن دیدار با اهالی روستای زنجیره به بررسی مسائل و مشکلات اهالی روستا پرداخت.

DSC_0055

DSC_0054

DSC_0052

ارسال دیدگاه