کد خبر: 10261

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۶:۰۸

۱۵۰هزار کارت هوشمند ملی در مرند صادر شد

آذر ارس: رئیس اداره ثبت احوال مرند گفت: از سال ۱۳۹۰ تا کنون بیش از ۱۵۰ هزار فقره کارت هوشمند ملی در این شهرستان صادر شده است.

قادر دوستعلی در گفت و گو با خبرنگار آذر ارس، اظهار داشت: جهت دسترسی سریع و آسان، بیش از ۵۰۰ هزار سند سجلی و ۲۰۰ هزار سند فوت از بدو تاسیس ثبت احوال مرند، عکسبرداری و آرشیو الکترونیکی شده است.
وی افزود: در زمان حاضر بالای ۹۹ درصد وقایع ولادت و صدور شناسنامه در مهلت ۱۵ روزه و ۹۸درصد وقایع فوت در مهلت ۱۰ روزه ثبت می شوند که این امر موجب به روز بودن آمارهای حیاتی در کشور است.
رئیس اداره ثبت احوال مرند ادامه داد: امسال تعداد درخواست کارت ملی هوشمند ۲۶ هزار و ۴۴۵ عدد بود که ۱۷ هزار و ۸۲۲ مورد آن چاپ شده است.
دوستعلی اضافه کرد: همچنین امسال سه هزار و ۳۱ شناسنامه نوزاد صادر شده که از این تعداد یک هزار و ۵۵۹ مورد پسر و یک هزار و ۴۷۲ مورد دختر است.
وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تا کنون، یک هزار و ۳۹ مورد فوت در شهرستان مرند ثبت شده که ۵۲۸ نفر مرد و ۵۱۱ نفر زن است.
رئیس اداره ثبت احوال مرند همچنین با اشاره به صدور ۷۱۵ شناسنامه المثنی در سال جاری گفت: امسال پنج هزار و ۴۳۰ فقره شناسنامه نیز به صورت مکانیزه تعویض و صادر شده است.
دوستعلی در مورد آمار ازدواج و طلاق شهرستان در سال جاری نیز گفت: در ۹ ماهه امسال ۲ هزار و ۵۴ مورد ازدواج و ۴۷۴ مورد طلاق در این اداره ثبت شده است.

ارسال دیدگاه