کد خبر: 10271

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۹:۱۱

همایش ملی توسعه در مرند برگزار می شود

آذر ارس: فرماندار شهرستان ویژه مرند از برگزاری همایش ملی توسعه در این شهر خبر داد و گفت: هدف ما این است برنامه جامع توسعه شهرستان را متناسب با فرهنگ و ساختار آن تدوین کنیم.

به گزارش آذر ارس، داود گرشاسبی روز شنبه در جلسه توسعه و تعامل شهرستان مرند، دغدغه مشترک مابین مردم و مسئولان را حلقه مغفول مانده توسعه دانست و افزود: ما باید سعی کنیم فرصت های موجود در شهرستان را ارائه کرده و از آن بهره کافی را ببریم.
وی با بیان اینکه برای تحقق توسعه باید بین تمام نیروها اجماع باشد، اظهار داشت: توسعه و تغییر و تحولات اساسی در شهرستان با نگاه جمعی و بر بستر آرام شکل می گیرد.
فرماندار شهرستان مرند با تاکید بر مدیریت صحیح منابع جهت توسعه، گفت: توسعه فقط با نگاه دولتی اتفاق نمی افتد و مردم نیز باید مشارکت کنندف زیرا داشته های ذهنی و فرهنگی مردم توسعه را شکل می دهد.
وی وجود برنامه ریزی و استفاده از فناوری و تکنولوژی متناسب با نیاز شهر را از عوامل دیگر توسعه برشمرد و افزود: بی تفاوتی نخبگان بزرگ ترین آسیب در راه توسعه است لذا حس مسئولیت پذیری برای تغییر وضعیت شهرستان باید به وجود آمده و پیشنهادهای سازنده ارائه شود.
گرشاسبی با بیان اینکه جهت شکل دادن توسعه باید اراده جمعی در نخبگان وجود داشته باشد، اظهار داشت: نخبگان علاوه بر آن باید حس مسئولیت پذیری داشته و در جهت تحقق توسعه همه جا حضور یابند.
فرماندار مرند گفت: باید حس دلبستگی در شهرستان ایجاد شده و همه در کنار انتقادات، در مواقعی که منفعت شهر به خطر می افتد اجماع کنند.
وی رسالت نخبگان شهرستان را تغییر نگرش در ذهنیت افراد دانست و افزود: ما به دنبال ایجاد و شکل گیری تعامل جدید در شهر هستیم تا با وحدت و همدلی شرایط توسعه شهرستان را فراهم کنیم.
گرشاسبی ادامه داد: در این راستا باید اولویت های فردی، گروهی و حزبی کنار گذاشته شده و نگاه ما در قالب ملی باشد و اولویت های اجتماعی به منافع فردی ترجیح داده شود.
فرماندار شهرستان مرند با تاکید بر حرکت در راستای افزایش مثبت نگری و نگاه ایجابی، اظهار داشت: هدف ما نباید از برگزاری این جلسات، تنها کار تبلیغی باشد،بلکه ایجاد افق جدید در حوزه اشتغال باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری مرند نیز با اشاره به اینکه توسعه باید در ابعاد مختلف انجام شود، افزود: محور توسعه مردم است و باید با دست مردم و از طریق تغییر نگرش در میان مردم اتفاق افتد.
حسن فدایی اظهار داشت: همان طور که بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی، همان مطالبات مردم است لذا همین مردم باید در مسیر رفع آنها و توسعه شهرستان مشارکت داده شوند.
وی بر استفاده از تمام سلیقه ها در جهت پیشرفت شهرستان تاکید کرد و گفت: ما باید با تمام وجود اقدامات لازم در راستای جذب گردشگر را انجام داده و داشته های خود را تبلیغ کنیم.

گفتنی است در این نشست حاضرین در جلسه نیز نظرات خود را در راستای برگزاری هرچه بهتر همایش ملی توسعه شهرستان مرند مطرح کردند.

ارسال دیدگاه