کد خبر: 10326

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ - ۹:۲۵

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی در مراسم معارفه بخشداران مرکزی و یامچی مرند؛

کاهش سرمایه اجتماعی آفتی برای نظام است

آذر ارس: مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی نبود انسجام داخلی، اعتماد زدایی و کاهش سرمایه اجتماعی را آفت نظام دانست.

به گزارش آذر ارس، رضا استادرحیمی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان مرند با اشاره به وجود تهدیدات ذهنی و عینی برای کشور اظهار داشت: در کنار تهدیدات عینی همچون جنگ و تجاوز، تهدیدات ذهنی خیلی مهم است چرا که در آن همه یک نوع احساس باخت دارند.
وی با بیان اینکه در زمان جنگ، همه به ارزش های انقلاب پایبند بوده و هیچ کس احساس خطر نمی کرد، افزود: در شرایط کنونی که با تهدیدات مختلف فضای مجازی روبرو بوده و در یک فضای فرا واقعیت زندگی می کنیم دولت سعی می کند با وجود همه این مسائل، رفاه مردم را تامین کند.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد: اکنون ایستادگی در برابر تهدیدات ذهنی موجود در جامعه یک موضوع حیاتی است و نباید اجازه دهیم این تهدیدات شرایط کشور را آشفته کند.
وی همچنین به وجود تهدیدات داخلی و خارجی اشاره کرد و افزود: ما در طول سال های گذشته، طبق اصولی که داریم در برابر توطئه های دشمن ایستادیم و اکنون نیز باید مراقب تهدیدات داخلی باشیم.
استاد رحیمی گفت: هرچند دشمن در ایجاد آسیب در حوزه های مختلف نقش دارد اما بسیاری از آنها نتیجه عملکرد خود ماست که باید با حفظ اتحاد و یکپارچگی آنها را رفع کنیم.
وی با بیان اینکه، تهدیدات داخلی انسجام را در کشور از بین می برد، افزود: ما باید با علم، منطق و قانون تهدیدات داخلی را در حوزه های گوناگون رفع کرده و در این جهت از پتانسیل های موجود استفاده کنیم.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی گفت: ضروری است مدیران برای خارج شدن از بحران، اصلاحات جزئی را شکل داده و بی اعتمادی مردم و فرسایش سرمایه اجتماعی را که آفت اصلی نظام به شمار می رود، از بین ببرند.
وی به انجام سیستم مساله یابی توسط مدیران تاکید کرد و افزود: بعد از پیدا کردن مساله، برخورد با مساله باید مناسب باشد.
استادرحیمی همچنین به لزوم کاهش مسائل اجتماعی اشاره کرد و گفت: سیستم فرهنگی ما نیز باید به عنوان موتور اصلی برای رفع مشکلات موجود عمل کرده و در راستای افزایش امید و اعتماد به نظام عمل کند.
وی اظهار داشت: غرور و اعتماد بی جا که در برخی مدیران وجود دارد نیز باید کنار گذاشته شود و به جای پرداختن به مسائل کلی نظام که در حیطه وظایف آنها نیست به حل مشکلات مردم بپردازند.
فرماندار شهرستان ویژه مرند هم با بیان اینکه اولویت ما در شهرستان در کنار پیشبرد امور، اعتمادسازی است، گفت: در این راستا حضور مردم در صحنه های مختلف، اعتماد مردم به نظام و انقلاب را نشان می دهد.
داود گرشاسبی با بیان اینکه شعار ما در شهرستان «توسعه بر بستر آرامش» است، افزود: سیاست اول ما در شهرستان در کنار پیشبرد امور به دور از جدل و ستیز، اعتمادسازی است.
وی گفت: بزرگترین دغدغه ما هنگام آغاز فعالیت در شهرستان، وجود نگاه بخشی بود که ما سعی کردیم با هم افزایی و افزایش روابط بین بخشی، در مسیر توسعه شهرستان قدم برداریم.
وی با اشاره به اهمیت فرصت سنجی و حل مساله اظهار داشت: باید سعی کنیم از کمترین فرصت در راستای توسعه شهرستان بهره برده و حل مساله را نیز در داخل مجموعه انجام دهیم.
گرشاسبی تاکید کرد: ضروری است مدیران شهرستان نسبت به قوانین اشرافیت داشته و با ایجاد اعتماد متقابل، برای رسیدن به هدف اصلی که پیشرفت می باشد، تلاش کنند.
وی از کلنگ زنی بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی و نیز ورزشگاه پنج هزار نفری مرند در آینده نزدیک خبر داد و گفت: دستاوردها و موفقیت هایی که در شهرستان بدست می آید حاصل تلاش کل مجموعه است.
گرشاسبی با بیان اینکه ۱۳ کیلومتر از جاده مرند -ایواوغلی زیر بار ترافیک می رود، افزود: طی روزهای گذشته تفاهم نامه ایجاد دانشگاه فرهنگیان در شهرهای مرند و زنوز نیز امضا شده و به زودی راه اندازی می شوند.
وی گفت: تلاش ما این است در راستای تعامل و همکاری، بستر آرامی شکل داده و مسائل و مشکلات موجود را حل کنیم.
امام جمعه مرند نیز با اشاره به حضور کم نظیر مردم در جشن پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال اخیر آنقدر زیاد است که بدترین دشمنان ملت نیز، کار جهادی و فداکارانه را در طول این سال ها تحسین کردند.
حجت الاسلام علی نعمت زاده با بیان اینکه عرضه نظام مردم سالاری دینی در دنیا هزینه دارد، افزود: عملکرد نظام در سال های پس از انقلاب اسلامی نشان می دهد که ما می توانیم و امروز قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیستیم.
وی گفت: سخن از حق و عدل گفتن آسان است و این حرف زمانی اهمیت پیدا می کند که به گفته های خود جامه عمل بپوشانیم.
حجت الاسلام نعمت زاده با اشاره به قدرت نظام جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف گفت: امروز توان مقابله آمریکا با ما کمتر شده است اما در عین حال نباید از توطئه های دشمن غفلت کنیم.
در نشست شورای اداری مرند، علی نیک نفس به عنوان بخشدار بخش مرکزی و بهرام ملکی به عنوان بخشدار بخش یامچی منصوب شدند.

شهرستان مرند دارای ۲ بخش مرکزی و یامچی بوده و با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غرب تبریز واقع است.

ارسال دیدگاه