کد خبر: 10348

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۲:۵۳

جلسه کمیته اطلاع رسانی، امور فرهنگی و فضای مجازی گردشگردی در مرند برگزار شد

آذر ارس: جلسه کمیته اطلاع رسانی، امور فرهنگی و فضای مجازی خدمات سفر و گردشگردی با حضور اعضای کمیته در مرند برگزار شد.

به گزارش آذر ارس، امیر جدایی مسوول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مرند در این جلسه با بیان اینکه جشن نوروز، جشن ملی و سنتی است اظهار داشت: ما باید سعی کنیم بهترین برنامه ها را جهت استفاده گردشگران در این ایام اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه این کمیته از جمله ۱۰ کمیته خدمات گردشگری شهرستان می باشد افزود: کمیته اطلاع رسانی و فضای مجازی با هدف آگاهی بخشیدن به گردشگران و آشنایی آنان با آثار دیدنی شهرستان و نیز استفاده از امکانات و خدمات ارائه شده توسط ادارات تشکیل یافته است.
مسوول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مرند برنامه ریزی برای اوقات فراغت گردشگران نوروزی و اهالی و برپایی جشنواره ها، نمایشگاهها و صنایع دستی را از جمله دیگر برنامه هایی برشمرد که توسط کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات در ایام تعطیلات در مرند برگزار می شود.
وی تصریح کرد: اعضای کمیته سعی کنند برای تبلیغات هماهنگ با یکدیگر برنامه ریزی کنند تا از موازی کاری در انجام برنامه های فرهنگی جلوگیری شود.
جدایی در مورد برنامه های ویژه ایام تعطیلات نوروز نیز گفت: برپایی سفره های هفت سین نوروزی، برگزاری جشنواره ها و نمایشگاههای آئینی، برگزاری بازیهای بومی و محلی و مسابقات مختلف، اجرای موسیقی سنتی، برگزاری مسابقه عکاسی و تهیه بروشور و پلاکارد با موضوع گردشگری از دیگر برنامه هایی است که با همکاری اعضای کمیته برگزار می شود.
وی تاکید کرد: ضروری است در اجرای برنامه های نوروزی، مناسبتهای ملی و مذهبی را در نظر گرفته و جهت رفاه حال مسافران، راهنمایان گردشگری با همکاری نهادها و سمن ها بکار گرفته شوند.
مسوول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مرند بر لزوم استفاده از فناوری های نوین برای معرفی جاذبه های گردشگری اشاره کرد و افزود: همچنین جهت اسقرار پایگاههای استقبال از مسافران نوروزی در این ایام برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.
ابراهیمی مسوول روابط عمومی شهرداری مرند نیز ضمن اشاره به وظایف سنگین شهرداری در اجرای برنامه های نوروزی خاطرنشان کرد: جهت برگزاری بهتر برنامه ها، تعداد ۱۰ کمیته درون سازمانی تشکیل دادیم تا در حوزه های مختلف به ارائه خدمات به مسافران و اهالی بپردازند.

وی ادامه داد: شهرداری مرند در این راستا با استفاده از پتانسیل بخش خصوصی، بیش از ۳۰ طاقه بنر با محتوای عید نوروز و معرفی مرند و اماکن گردشگری آماده کرده و در سطح شهر نصب می کند.
سعید ابراهیمی همچنین از استقرار ستاد استقبال نوروزی در میدان امام خبر داد و گفت: قرار است در میادین دیگر شهر از جمله میدان امام حسین(ع) و پارک قوناخلار نیز غرفه های مختلف برپا و برنامه های متنوع فرهنگی اجرا شود.

ارسال دیدگاه