کد خبر: 10370

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۶:۱۸

جشنواره جابر ابن حیان حرکتی در راستای اقتصاد مقاومتی است

آذر ارس: رئیس گروه آموزش ابتدایی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: جشنواره جابربن حیان یکی از فرصت هایی است که می تواند به شکل گیری اقتصاد مقاومتی کمک کند و موجب رفع برخی نیازهای جامعه شود.

علی رحیمی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح جشنواره جابربن حیان در شهرستان مرند با اشاره به برگزاری نهمین مرحله منطقه ای این جشنواره ، اظهار داشت: جشنواره جابر ابن حیان بر اساس سند تحول بنیادین و با هدف تعمیق یادگیری و تحریک حس کنجکاوی در دانش آموزان برگزار می شود.
وی افزود: این جشنواره موجب ارائه راهکار برای حل مسئله است و با توجه به اینکه دانش آموزان بصورت تیمی در آن شرکت می کنند، باعث تقویت کار گروهی نیز می شود.
رحیمی گفت: ضروری است در برگزاری این گونه جشنواره ها بر اساس هدف اصلی عمل کرده و بیشتر به کیفیت کار توجه شود.
وی با اشاره به پتانسیل بالای علمی دانش آموزان مرند، گفت: شهرستان مرند سال گذشته در زمینه طراحی و ساخت در جشنواره جابر ابن حیان به مراحل استانی و کشوری راه یافت و امیدواریم امسال نیز در این جشنواره به موفقیت برسند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند نیز در این مراسم، اظهار داشت: تلاش ما این است شرایطی فراهم کنیم تا دانش آموزان در مسیر تغییر و تحول حرکت کرده و به دانایی و توانایی برسند.
کاظمی افزود: جشنواره جابر بن حیان فرصتی برای دانش آموزان است تا آموخته های خود را به صورت عملی پیاده کنند.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش باید در کنار انتقال محتوای آموزشی با فراهم کردن شرایطی موجب شود تا دانش آموزان برای خود مسئله تولید کرده و برای حل آن تلاش کنند.
کاظمی، علم و تولید علم را از عوامل قدرتمندی یک کشور دانست و گفت: ما باید نسلی پرورش دهیم که اهل جست و جو و تحقیق باشند، زیرا تنها با انتقال محتوا و بدون تلاش و ایده پردازی، حرکت دانش آموزان آرام و کند خواهد بود.

ارسال دیدگاه