کد خبر: 10394

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۵:۵۹

بخشدار مرکزی مرند؛

مشارکت مردمی بزرگ ترین سرمایه اجتماعی در روستاها است

آذر ارس: بخشدار مرکزی مرند به مشارکت مردم بعنوان بزرگ ترین سرمایه اجتماعی در روستاها اشاره کرد و گفت: باید سعی کنیم از ظرفیت و پتانسیل خیرین در راستای اجرای پروژه های فرهنگی و عمرانی نیز در کنار بودجه روستا بهره ببریم.

به گزارش آذر ارس، علی نیک نفس  امروز در نشست دهیاران بخش مرکزی مرند ضمن اشاره به نزدیکی ایام تعطیلات نوروزی اظهار داشت: ضروری است دهیاران در ایام نوروز نسبت به تعطیلی پروژه های عمرانی اقدام کرده و شرایط را برای پذیرایی از میهمانان نوروزی فراهم کنند.

وی افزود: با توجه به موقعیت استراتژیکی که شهرستان مرند دارد باید اقدامات لازم در جهت آماده سازی روستاهایی که قابلیت گردشگری داشته و در مسیر مسافران می باشند را انجام دهیم.

بخشدار مرکزی مرند به مشارکت مردم بعنوان بزرگ ترین سرمایه اجتماعی در روستاها اشاره کرد و گفت: باید سعی کنیم از ظرفیت و پتانسیل خیرین در راستای اجرای پروژه های فرهنگی و عمرانی نیز در کنار بودجه روستا بهره ببریم.

وی تصریح کرد: دهیاران همچنین به موضوع مدیریت بحران در روستاها نیز ورود کرده و لوازم اولیه و ضروری جهت استفاده در مواقع بروز حوادث را در حد امکان آماده کنند.

نیک نفس به لزوم اولویت بندی در اجرای پروژه ها در روستاها اشاره کرد و افزود: دهیاران باید در اجرای پروژه ها در روستاها شفافیت داشته و گزارش عملکرد خود را جهت اطلاع مردم طی بازه های زمانی مشخص ارائه کنند.

وی دهیاران را بازوان اجرایی دولت در روستاها دانست و گفت: دهیاران وظیفه دارند بعنوان امین مردم در روستاها عمل کرده و در زمان انجام مصالحه،  منافع عمومی روستا را در نظر بگیرند.

بخشدار مرند در ادامه از راه‌اندازی شرکت تعاونی دهیاران در آینده خبر داد و اظهار داشت: تلاش ما این است با فعال کردن شرکت تعاونی، اجرای فعالیت‌های عمرانی در روستاها را بطور متمرکز انجام گیرد.

وی ضمن اشاره به لزوم توجه به بحث گردشگری در روستاها خاطرنشان کرد: ضروری است دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاها با ایجاد بازارچه‌ها و نمایشگاه توانمندی‌های خود برای معرفی محصولات و صنایع دستی و نیز بهبود وضع اقتصادی خود اقدام کنند.

نیک‌نفس تاکید کرد: در روستاها در کنار اجرای پروژه‌های عمرانی، تامین زیرساخت‌ها برای اجرای کارهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نیز مورد توجه قرار گیرد تا شاهد توسعه موزون و افزایش نشاط در روستاها باشیم.

وی به کمبود آب در برخی روستاها نیز اشاره کرد و گفت: در راستای بهبود وضعیت منابع آبی و جلوگیری از وقوع مشکلات ناشی از کمبود آب در خصوص فرهنگ سازی استفاده بهینه از آب نیز اقدام لازم صورت گیرد.

ارسال دیدگاه