کد خبر: 10407

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۰:۱۷

با حضور مدیرکل آزمون سازی سازمان سنجش کشور؛

همایش تجلیل از برترین‌های کنکور سراسری در مرند برگزار شد

آذر ارس: همایش تجلیل از برترین‌های کنکور سراسری با حضور مدیرکل آزمون سازی سازمان سنجش کشور در مرند برگزار شد.

به گزارش آذر ارس، علی مقدم زاده مدیرکل آزمون سازی سازمان سنجش کشور روز یکشنبه در همایش تجلیل از برترین های کنکور سراسری سال ۱۳۹۷ در مرند، اظهار داشت: سازمان سنجش در سال ۱۳۴۷ با هدف گزینش دانشجویان دانشگاه ها در کشور تاسیس و شروع به فعالیت کرد.
وی تلاش و فعالیت دانش آموزان را لازمه موفقیت در کنکور سراسری بیان کرد و گفت: ملاک گزینش سازمان سنجش نمره کل بوده و شهرستان مرند در سطح استان دارای رتبه متوسط به بالاست.
مدیرکل آزمون سازی سازمان سنجش کشور افزود: استان های یزد و سمنان رتبه های برتر کشور را در اختیار دارند و شهر بیرجند با رشد فزاینده ای که در سال های اخیر داشته به رتبه های برتر دست یافته است.
وی با اشاره به رتبه چهاردهم آذربایجان شرقی در کنکور سراسری، گفت: آذربایجان شرقی در کنکورهای سراسری همیشه رتبه های زیر ۱۰ را داشته و از لحاظ رتبه کلی نیز بین ۸ تا ۱۴ در نوسان است.
فرماندار شهرستان مرند نیز هدف از برگزاری چنین همایش هایی را در کنار تجلیل، آسیب شناسی اعلام کرد و اظهار داشت: ما باید نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کرده و راهکارهای مشخصی برای تحصیل هدف تعریف کنیم.
داود گرشاسبی افزود: اولین تغییر و تحول اساسی که باید ایجاد کنیم این است که ذهنیت جدید و نو را برای پدیده کنکور تعریف کنیم.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: طبق این بیانیه ما می توانیم با توجه به فرد و جامعه به عنوان دو اصل مهم، آینده را ساخته و تمدن سازی کنیم.
فرماندار مرند توسعه را دارای دو بال نخبگان و توده مردم دانست و گفت: برای رسیدن به توسعه باید بین آنها ارتباط برقرار کرده و با هدف مشترک به سمت توسعه و پیشرفت در شهرستان پیش رویم.
امام جمعه مرند نیز با بیان اینکه چهل و یکمین سال عزت و استقلال ایران را شروع کردیم، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مشکلات و قضایایی را ترسیم کرده و توجه ویژه ای به جوانان داشتند.
حجت الاسلام علی نعمت زاده با اشاره به اهمیت توجه به علم در آیات گفت: علم علاوه بر اینکه در قبول دین جز اصول اولیه می باشد، ارزش و ماندگاری انسان نیز به آن وابسته است.
وی جایگاه علمی ایران را بسیار بالا دانست و افزود: مولفان بسیاری از کتب مرجع اسلام بعد از قرآن که سند اصول و قوانین اسلام هستند، ایرانی بودند.
امام جمعه مرند یادآوری کرد: علم و پیشرفت در جامعه باید همراه با پایبندی و حفاظت از فرهنگ ایرانی بوده و هویت و اصالت ما را حفظ کند.

اباذر کاظمی مدیر آموزش و پرورش مرند نیز ابراز داشت: هزار و ۷۸۴ نفر از شهرستان مرند در کنکور سراسری شرکت کردند که در رتبه‌های برتر رشد خوبی نسبت به سال گذشته داشتیم.

وی با ارائه آماری از تعداد داوطلبان شهرستان در کنکور سراسری گفت: امسال ۳ هزار و ۵۶۳ داوطلب از شهرستان مرند در کنکور سراسری در ۵ گروه ریاضی‌فیزیک، تجربی، انسانی، هنر و زبان به رقابت می‌پردازند که گروه تجربی با ۵۷.۶ درصد بیشترین و گروه هنر با ۴.۷ درصد کمترین داوطلب را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند افزود: از مجموع شرکت کنندگان در کنکور در شهرستان مرند ۵۷.۶ درصد برای گروه آزمایشی تجربی، ۱۴ درصد گروه آزمایشی علوم انسانی، ۱۱.۹ درصد گروه آزمایشی زبان‌های خارجی، ۱۱.۸ درصد گروه آزمایشی ریاضی‌فیزیک، ۴.۷ درصد در گروه آزمایشی هنر بودند.

۶۰ درصد مدارس مرند نیازمند تخریب و بازسازی است

در پایان مراسم، از نفرات برتر کنکور سراسری سال ۱۳۹۷ در شهرستان مرند تجلیل شد.

ارسال دیدگاه