کد خبر: 10413

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۲۰:۴۹

متهم اسیدپاشی در مرند پس از ۷ سال دستگیر شد

آذر ارس: فرمانده انتظامی مرند به بحث اسیدپاشی در مرند در سال ۹۰ اشاره کرد و گفت: پس از گذشت ۷ سال از وقوع حادثه، امسال با پیدا کردن سرنخ هایی، متهم اصلی پرونده اسیدپاشی مشخص و به همراه ۲ نفر دیگر دستگیر شدند.

به گزارش آذر ارس، سرهنگ کاظم دهقانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، شعار نیروی انتظامی را «نشاط بهاری، نظم و قانون مداری» بیان کرد و افزود:  در خصوص جشن چهارشنبه سوری، رویکرد ما شادی محله محور و همراه با خانواده است تا نظارت و کنترل کامل فرزندان توسط خانواده ها جهت جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی صورت گیرد.
وی از کشف حدود ۵۰ هزار مورد مواد محترقه در شهرستان در طول ماههای گذشته خبر داد و گفت: با کسانی که قصد بر هم زدن نظم جامعه را داشته باشند برخورد خواهد شد تا از وقوع سوانح و مشکلات احتمالی در شهر جلوگیری شود.
فرمانده انتظامی مرند به کشف ۲۰ هزار قرص دارویی غیر مجاز به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال در ماههای اخیر در مرند اشاره کرد و افزود: تعداد دو باب مغازه در این رابطه پلمپ و ۶ نفر نیز دستگیر شدند.
وی با بیان اینکه شهرستان مرند در سال ۱۳۹۶ از لحاظ کشف کالای قاچاق، رتبه اول را در استان دارد اظهار داشت: امسال نیز با کشف ۱۱ میلیارد و ۷۴۹ میلیون تومان کالای قاچاق، ۶ درصد افزایش کشف نسبت به سال گذشته داریم.
سرهنگ دهقانی تصریح کرد: امسال در راستای مبارزه با مخلان اقتصادی تعداد ۷۶ پرونده تشکیل شد و ۴۹ خودرو نیز توقیف و ۷۱ نفر دستگیر شدند.
وی در ادامه از دستگیری باند ۵ نفره کلاهبرداری در شهرستان مرند خبر داد و گفت: این باند با استفاده از جعل اوراق شناسایی افراد و مراجعه به دفترخانه و گرفتن وکالت نامه به نام شخص دیگر، نزدیک ۱۰ میلیارد ریال برداشت کرده بودند.
فرمانده انتظامی مرند اعلام کرد: این گروه کلاهبردار همچنین قصد ۳ فقره کلاهبرداری کلان به مقدار ۶۴۰ میلیارد ریال را داشتند که با اقدامات بموقع پلیس، قبل از انجام عملیات برداشت، دستگیر شدند.
وی به بحث اسیدپاشی در شهرستان مرند در سال ۹۰ اشاره کرد و گفت: پس از گذشت ۷ سال از آن حادثه، امسال با پیدا کردن سرنخ هایی متهم اصلی پرونده اسیدپاشی مشخص و به همراه ۲ نفر دیگر دستگیر شدند.
سرهنگ دهقانی در خصوص برداشت غیرمجاز اینترنتی نیز هشدار داد و اعلام کرد: امسال تعداد ۴۵ پرونده در ارتباط با کلاهبرداری اینترنتی تشکیل و به کشفیات خوبی نیز از جمله یک فقره برداشت ۴۷۰ میلیون ریالی رسیدیم.
وی همچنین با اشاره به وقوع یک هزار و ۵۰۹ نفر تصادف فوتی در تعطیلات نوروز امسال در جاده های کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه ۷۰ درصد عامل تصادفات، انسانی است لذا شهروندان باید در رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی دقت کنند.
فرمانده انتظامی مرند با بیان اینکه امسال با ۶ نفر فوتی در تصادفات درون شهری با ۲۵ درصد کاهش مواجه بودیم خاطرنشان کرد: در تصادفات برون شهری نیز با ۶۱ فوتی در سال ۱۳۹۷، نسبت به سال گذشته ۹ درصد کاهش داشتیم.
وی میزان کاهش تصادفات در کل شهرستان را نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد اعلام کرد و گفت: با تعامل مردم با پلیس و رعایت قوانین می توان این کاهش را به ۱۰۰ درصد رساند.
سرهنگ دهقانی در ادامه از کشف نزدیک به ۷۰۰ راس دام قاچاق به ارزش ۸ میلیارد ریال در مرند خبر داد و افزود: امسال همچنین ۱۰۰ تن چوب قاچاق به ارزش ریالی ۳ میلیارد ریال در ۹ پرونده کشف کردیم.
فرمانده انتظامی مرند اضافه کرد: در ماههای گذشته بیش از ۷ تن مرغ زنده قاچاق به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال در مرند کشف شده و به کشتارگاه مرند برده شده است.
وی در مورد اقداماتی که در حوزه آسیبهای اجتماعی انجام شده نیز گفت: در طول سال ۱۳۹۷، تعداد ۲۰۷ فقره کلاس آموزشی با حضور کارشناسان حوزه های مختلف در مساجد، مدارس و ادارات برگزار کردیم.
سرهنگ دهقانی اظهار داشت: امسال همچنین ۳۰ همایش و نمایشگاه در دانشگاهها و مدارس برگزار و ۱۵ هزار عدد بروشور نیز پخش شده است.
وی از فعالیت مشاور بانوان در ۴ کلانتری شهرستان مرند خبر داد و اعلام کرد: امسال تعداد یک هزار و ۴۵۵ خدمات مشاوره ای به مردم ارائه شده است.

ارسال دیدگاه