کد خبر: 10417

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۰۹ - ۲۰:۳۲

بخشدار مرکزی مرند؛

دهیاران رئیس ستاد مدیریت بحران در روستاهای خود هستند/ دهیاران آمادگی کامل برای مقابله با بحران داشته باشند

آذر ارس: بخشدار مرکزی دهیاران را رئیس ستاد مدیریت بحران در روستا های خود دانست و گفت: دهیاران آمادگی کامل برای مقابله با بحران را داشته باشند.

به گزارش آذر ارس، علی نیک نفس در جلسه مدیریت بحران که با حضور دهیاران بخش مرکزی مرند برگزار شد با اشاره به حادثه بروز سیل در گلستان و شیراز اظهار داشت: بحران یک موضوع کلی است و تمامی دهیاران آمادگی کامل در این زمینه را داشته باشند.

وی بیان داشت: دهیاران رئیس ستاد مدیریت بحران در روستا های خود هستند  و نسبت به تشکیل ستاد بحران و تشکل گروه های امدادی داوطلب در روستاهای خود اقدام کنند.

بخشدار مرکزی گفت: دهیاران آمادگی کامل برای مقابله با بحران داشته باشند و برای مقابله با بحران برنامه داشته باشند از جمله آن آمادگی برای اسکان اضطراری و مایحتاج اولیه از جمله نان مورد نیاز روستا است.

نیک نفس در ادامه با اشاره به  همکاری و تعامل دهیاران روستا ها با همدیگر عنوان داشت: روستا هایی که دارای امکانات هستند برای لایروبی رودخانه ها ، مسیر های آبی به روستا های همجوار خود کمک رسانی کنند.

وی با اشاره به همکاری مردم و آموزش روستائیان  در امر مقابله با بحران سیل گفت: ساختمانهایی که در مسیر رودخانه ها و پر خطر احداث شده اند مشخص و هشدار های لازم به ساکنان آنها داده شود.

بخشدار مرکزی مرند با اشاره به اینکه دهیاران مدیر بحران روستا هستند گفت: کلیه دهیاران حق خروج از محل روستای خود را ندارند و آنهایی که در شهر زندگی می کنند چند روز اخیر در روستا ساکن و نسبت به رفع خطرات احتمالی اقدام سریع داشته باشند.

وی با تاکید بر رعایت هشدار ها و اخطار های لازم توسط مردم  گفت: به دامداران و اهالی مناطق  اخطار داشته شود تا از خروج به خارج از روستا خودداری نمایند و به مردم نحوه برخورد با خطرات را اطلاع رسانی نمایند.

نیک نفس در ادامه با اشاره به توجه دهیاران بر رعایت بهتر کیفیت نان توسط نانواها گفت: متاسفانه در برخی از روستاها کیفیت پخت نان رعایت نمی شود  که دهیاران موظف هستند به نوع آرد موجود، تعداد سهیمه و پخت آرد، و سایر مسائل مربوطه به نان را بیشتر مورد توجه قرار دهند و در صورت وجود تخلف گزارش نمایند.

DSC_0004 DSC_0005 DSC_0006 DSC_0007

ارسال دیدگاه