کد خبر: 10430

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۳۹

زمین های مجهز به سامانه آبیاری نوین آذربایجان شرقی افزایش یافت

آذر ارس: معاون مدیریت منابع سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه تاکنون ۵۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است، گفت: این رقم چهار سال پیش ۳۷ هزار هکتار بود.

به گزارش آذر ارس، علی مختاری روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت روز جهاد کشاورزی و تجلیل از کشاورزان نمونه شهرستان مرند با اشاره به عملکرد جهاد سازندگی در روستاها اظهار داشت: جهاد سازندگی نگاه مشارکتی در پیشبرد پروژه‌های مختلف در روستاها داشت و بدون مشارکت، رسیدن به موفقیت امکان پذیر نبود.
وی با بیان اینکه امنیت غذایی با ترویج مدیریت جهادی در کشور اتفاق می‌افتد، افزود: امروز نیز بدون داشتن مدیریت جهادی، امکان رونق تولید و امنیت غذایی امکان ندارد.
معاون مدیریت منابع سازمان جهاد کشاورزی آذربایجانشرقی خاطرنشان کرد: هدف کلی و رسالت جهاد کشاورزی، حمایت از جهات مختلف و هدایت از نگاه ترویجی برای غلبه بر مشکلات اقتصادی است.
وی مشکلات کشاورزی را ناشی از مشکلات کلان اقتصادی دانست و گفت: سیاست جهاد کشاورزی، رسیدن به خودکفایی در تولید محصولات مربوط به این حوزه است و در این راستا باید بودجه‌های بخش کشاورزی در سطح کشوری، استانی و شهرستانی مورد توجه قرار گیرد.
مختاری با اشاره به وجود ۲۵ درصد شاغلان در بخش کشاورزی ابراز داشت: یکی از برنامه‌های مهم جهاد کشاورزی، غلبه بر نیاز کشور بر نهاده‌های دامی و رسیدن به خودکفایی در این زمینه است.
وی همچنین به اهمیت ترویج استفاده از آبیاری نوین در کشاورزی اشاره کرد و گفت: ۳۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مجهز به آبیاری نوین بود که این میزان طی چهار سال اخیر، ۲۰ هزار هکتار افزایش داشته است.
معاون مدیریت منابع سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی افزود: از این مقدار، آبیاری ۵ هزار و ۲۹۰ هکتار آن بصورت توسعه‌ای است که برای بیش از ۵ هزار نفر شغل ایجاد شده است.
وی توسعه گلخانه‌ها را از دیگر اولویت‌های جهاد کشاورزی بیان کرد و گفت: تا سال گذشته ۵۶ هکتار گلخانه در آذربایجان شرقی راه اندازی شده بود که تا پایان سال ۱۳۹۷، با ۱.۵ برابر رشد به ۱۵۶ هکتار رسیده است.

ارسال دیدگاه