کد خبر: 10433

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۴۷

شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی فعال شوند

آذر ارس: فرماندار ویژه مرند گفت: لازم است برای افزایش ارزش افزوده به سمت سیستم‌های نوین در کشاورزی حرکت کرده و شرکت‌های دانش بنیان را در این حوزه فعال کنیم.

به گزارش آذر ارس، داود گرشاسبی روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت روز جهاد کشاورزی و تجلیل از کشاورزان نمونه شهرستان مرند، با بیان اینکه کشاورزی و تولید ما اوایل انقلاب بصورت سنتی و برای معیشت بود، اظهار داشت: اکنون با توجه به سیاست‌های تدوین شده و اصلاح الگوی کشت و مصرف آب، کشاورزی ما مبتنی بر اقتصاد و سودآوری است.
وی با اشاره به زمین‌های مجهز به آبیاری تحت فشار در شهرستان مرند گفت: مسؤولان مربوط باید در راستای افزایش استفاده کشاورزان از آبیاری‌های نوین تلاش کنند.
فرماندار شهرستان ویژه مرند تاکید کرد: برای رسیدن به توسعه باید از تکنولوژی‌های نوین و تجارب کشاورزان نمونه استفاده کرده و دنبال ارزش افزوده باشیم.
وی افزود: لازم است برای افزایش ارزش افزوده به سمت سیستم‌های نوین در کشاورزی حرکت کرده و شرکت‌های دانش بنیان را در این حوزه فعال کنیم.
امام جمعه مرند نیز کشاورزی و دامداری را محبوب ترین شغل‌ها نزد خداوند دانست و گفت: اکثر انبیا در این شغل مشغول بودند بخاطر اینکه کشاورزی حلال‌ترین شغل‌ها است.
حجت الاسلام علی نعمت زاده اظهار داشت: ما باید فرهنگ فعالیت در امر کشاورزی و تولید را که اوایل انقلاب بود، زنده کرده و ترویج کنیم.
وی افزود: ما همچنین می‌توانیم با استفاده از علم و فناوری روز در تولید و کشاورزی، جز صادر کنندگان باشیم و مسؤولان نیز در این زمینه باید تلاش کنند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند نیز این شهرستان را دارای پتانسیل بالایی در این حوزه بیان کرد و افزود: مرند در تولید برخی محصولات، رتبه‌های برتر را دارا است و برخی تولیدکنندگان چندین برابر حد معمول یک محصول را برداشت می‌کنند.
منوچهر رحمانی ابراز داشت: برنامه ما این است تا در سال رونق تولید، متوسط تولید شهرستان را به اندازه ۵۰ درصد تولید کنندگان برتر رسانده و موجب افزایش درآمد و اشتغال شویم.
در پایان مراسم از کشاورزان نمونه شهرستان و کارکنان بازنشسته جهاد کشاورزی مرند تجلیل شد.

ارسال دیدگاه