کد خبر: 10438

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۲۲:۰۰

فرماندار مرند: از ظرفیت خیرین کتاب ساز برای توسعه کتابخانه ها استفاده شود

آذر ارس: فرماندار ویژه مرند ضمن تاکید بر لزوم مدیریت وضع موجود کتابخانه ها گفت: برای توسعه فضای کتابخانه ها باید با همکاری و تعامل پیش رفته و از ظرفیت خیرین کتاب ساز بهره ببریم.

به گزارش آذر ارس، داود گرشاسبی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند ضمن انتقاد از نگاه فیزیکی به کتابخانه ها اظهار داشت: توسعه، تغییر رویکرد است و باید با تغییر رفتار، از اصرار بر تکرار رفتارهای گذشته در موضوع مطالعه جلوگیری کرد.
وی افزود: امروزه رسالت مسوولین امر کتاب و کتابخوانی این است تا از روشهای نوین از جمله فضای مجازی در ترویج و توسعه مطالعه استفاده کنند.
فرماندار ویژه مرند ضمن تاکید بر لزوم مدیریت وضع موجود کتابخانه ها خاطرنشان کرد: در صورت نیاز برای توسعه فضای کتابخانه ها نیز باید با همکاری، تعامل و هم افزایی عمل کرده و از ظرفیت خیرین کتاب ساز بهره ببریم.
وی همچنین وضعیت عمومی شهرستان را در حوزه کتابخانه ها مطلوب ارزیابی کرد و گفت: فعالین در امور کتابخانه ها نیز باید برای بهتر شدن این وضع، حمایت از کتابخانه های عمومی را در اذهان ایجاد کرده و آن را به رفتار تبدیل کنند.
گرشاسبی تاکید کرد: همچنین لازم است مسوولین مربوطه برای رشد مطالعه و توسعه کتابخانه ها، ضمن تاکید بر روی اصول، امکان تغییر در ابزار را در این خصوص فراهم کنند.
وی یادآوری کرد: رسالت اعضای انجمن کتابخانه ها نیز این است تا از منافع، امکانات و داشته های خود برای رشد و توسعه کتابخوانی استفاده نمایند.
فرماندار ویژه مرند در ادامه در مورد فعالیت کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان نیز گفت: امکانات و تجهیزات موجود در کتابخانه ها بخاطر مردم ایجاد شده است و باید بهترین شرایط برای استفاده علاقمندان از آنها فراهم شود.
وی افزود: هدف مسوولین مربوط باید این باشد تا در کنار حل و کاهش مشکلات کتابخانه ها، رضایت مراجعین به آنها را نیز فراهم کنند.

ارسال دیدگاه