کد خبر: 10446

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۶:۱۳

۱۳۰ پایگاه کنترل فشار خون در مرند فعال است

آذر ارس: رئیس شبکه بهداشت و درمان مرند از فعالیت ۱۳۰ پایگاه شهری و روستایی برای اجرای طرح کنترل فشار خون در این شهرستان خبر داد.

صمد طاهری در گفت و گو با خبرنگار آذر ارس در خصوص اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در مرند اظهار داشت: گروه هدف این طرح، افراد بالای ۳۰ سال، بیماران کلیوی و زنان باردار بوده و کلیه مراکز و پایگاه‌های سلامت و ایستگاههای ثابت و سیار در شهرستان آماده کنترل رایگان فشار خون افراد هستند.
وی با اشاره به آغاز مرحله غربالگری طرح کنترل فشار خون در مرند افزود: شرکت در این طرح برای کنترل بیماری، تداوم درمان و مراقبتهای تخصصی ضروری است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان مرند اعلام کرد: هم اکنون علاوه بر پایگاه‌های بهداشتی، مراکز خدمات جامع سلامت و ایستگاههای غربالگری ادارات و سازمان‌ها، چادرهایی نیز در نقاط مختلف مرند و دیگر شهرهای آن پذیرای شهروندان جهت کنترل فشار خون آنها مستقر شده اند.
وی خاطرنشان کرد: اثرات اجرای این طرح در ۱۰ سال آینده خود را نشان داده و موجب افزایش کیفیت زندگی در کشور می‌شود.
طاهری در ادامه، طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را یک پویش فردی و اجتماعی بیان کرد و گفت: تاکنون از ۴۰ هزار نفر جمعیت شهرستان مرند که دارای فشار خون بالا هستند، ۱۶ هزار نفر شناسایی شدند.
طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در دو مرحله صورت می‌گیرد که آموزش و اطلاع رسانی آن انجام شده و از ۱۸ خرداد نیز غربالگری این طرح در سطح شهرستان مرند انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه