کد خبر: 10455

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۲۱:۲۶

ارتقای سطح فرهنگ عمومی نیازمند افزایش مطالعه است

آذر ارس: بخشدار مرکزی مرند با اشاره به ضرورت آگاهی بخشی به مردم و جوانان گفت: مسؤولین فرهنگی سعی کنند با افزایش فرهنگ مطالعه کتاب و نشریات، موجب ارتقای سطح فرهنگ عمومی شوند.

به گزارش آذر ارس، علی نیک نفس در جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر زنوز، با بیان اینکه مسؤولین نگاه ویژه ای به نقش کتاب در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند، اظهار داشت: کتابخانه های عمومی همچنین در استفاده بهینه از اوقات فراغت و آگاهی بخشی مردم بسیار مؤثر است.
وی بر ضرورت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: از جمله اماکن مهم فرهنگی جهت ترویج فرهنگ مطالعه، کتابخانه های عمومی و استفاده از ظرفیت آنها است.
بخشدار مرکزی مرند گفت: ضروری است دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی، مساعدت و مشارکت لازم در جهت ترویج بهتر فرهنگ مطالعه را انجام دهند.
وی تاکید کرد: مسؤولین مربوط سعی کنند با افزایش مطالعه کتاب و نشریات، موجب ارتقای سطح فرهنگ عمومی شده و در راستای آگاهی مردم و بویژه جوانان عمل کنند.
نیک نفس در ادامه با اشاره به لزوم اجرای مصوبات جلسه گفت: اعضای انجمن کتابخانه های عمومی باید در خصوص اجرایی کردن مصوبات تلاش کرده و شرایط توسعه کتابخانه و ترویج فرهنگ مطالعه را فراهم نمایند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند نیز به اهمیت ایجاد انگیزه در شهروندان جهت امر مطالعه اشاره کرد و افزود: استفاده حداکثری از پتانسیل فضای موجود شهر زنوز هدف ما است.
مهران فرجی با اشاره به طرح‌های تشویقی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی گفت: ایجاد حلقه ارتباطی میان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و محلات با کتابخانه نیز در این جهت ضروری است.

شهر تاریخی و زیبای زنوز در ۲۵ کیلومتری شمال مرند واقع شده است.

ارسال دیدگاه