کد خبر: 751

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۹/۲۰ - ۱۱:۰۸

دستگاههای عضو شوراي مبارزه با مواد مخدر بايد در زمينه مهار مواد مخدر تلاش کنند .

آذرارس: معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان مرند در جلسه شوراي هماهنگي مواد مخدر شهرستان گفت: هر دستگاهي كه عضو شوراي مبارزه با مواد مخدر است بايد با توجه به ظرفيت و پتانسيلي كه دارند در زمينه مهار مواد مخدر فعاليت كنند .

0.

به گزارش آذراس تقی كرمي اظهار کرد : فرهنگ سازي و اطلاع رساني مناسب از آسيب هاي استفاده از مواد مخدر، مواد صنعتي نو ظهور ، شناسايي توزيع كنندگان ، اجراي طرح پاكسازي نقاط آلوده از جمله راهكار هاي مهم در مبارزه با اين پديده شوم است.

وي بر لزوم مشاركت اجتماعي در بحث مبارزه با مواد مخدر در جامعه تاكيد كرد و افزود : لازمه اثر بخش بودن برنامه هاي مبارزه با مواد مخدر ، مشاركت افراد جامعه در  است.

رئيس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت: دستگاه هاي فرهنگي ، آموزش و پرورش ، رسانه ها و همچنين خانواده ها در حوزه پيشگيري نقش تعيين كننده و موثري دارند كه بايد براي كاهش آسيب ها در اين حوزه نقش موثرتري ايفا كنند .

معاون استاندار آذربايجان شرقي در ادامه گفت: دستگاه هاي ذيربط بازديد هاي موثر و مستمري از مراكز بازپروري ، كمپ ها ي ترك اعتياد داشته باشند و مراتب را به فرمانداري گزارش دهند .

وي در ادامه افزود : آگاه سازي و اطلاع رساني يكي از موارد مهم در پيشگيري است ودستگاه هاي ذيربط از جمله آموزش و پرورش ،بهزيستي،دانشگاهها و ساير مراكز در برگزاري كارگاه هاي آموزشي اقدام نمايند .

فرماندار و در ادامه از تشكيل كميته پژوهش خبر داد و گفت: تشكيل كميته پژوهش در جهت بررسي علل گرايش به مواد مخدر در شهرستان از ضروريات است .

123

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 21518

کل نظرات :2

 • علي

  تاریخ : ۲۵ - آذر - ۱۳۹۳

  با سلام و خسته نباشيد
  لطفا در هنگام درج اخبار فرمانداري منبع خبر ( فرمانداري مرند ) را ذكر نمائيد .


  پاسخ

  • سردبیر سایت

   تاریخ : ۲۶ - آذر - ۱۳۹۳

   با سلام تمامی اخبار فرمانداری که از سایت فرمانداری استفاده میشود با ذکر منبع است مگر اینکه برخی از آنها بعلت نیاز به ویرایش کامل و نیز گرفتن ار منابع دیگر اعلام نمیشود


   پاسخ

ارسال دیدگاه