کد خبر: 8789

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۲۰:۲۲

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند؛

رویداد تبریز ۲۰۱۸، فرصتی برای جذب گردشگر و سرمایه گذار است/رد هرگونه دخالت در انتخاب شهردار مرند/افتتاح و کلنگ زنی ۵۰ پروژه در شهرستان همزمان با دهه فجر

آذر ارس: معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: رویداد تبریز ۲۰۱۸، یک فرصت تاریخی است که با توجه به قرار گرفتن شهرستان مرند در مسیر اول گردشگری، باید از آن در راستای جذب گردشگر و سرمایه گذار استفاده کنیم.

۴۳۸۷۱۸۳۱۴_۱۵۸۲۰۲به گزارش آذر ارس، علیار راستگو در نشست خبری که بمناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر در محل فرمانداری مرند برگزار شد خاطرنشان کرد: همزمان با دهه فجر، پنجاه پروژه با اعتبار بیش از هفتاد میلیارد تومان در سطح شهرستان مورد افتتاح و یا کلنگ زنی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: اموری که در شهرستان جهت تحقق آنها تلاش کردیم از کارهای اساسی و زیرساختی بوده و با سلامت مردم در ارتباط هستند که حل مشکل فاضلاب شهرک میلاد، راه اندازی مدول دوم تصفیه خانه شهر مرند، افتتاح کلینیک شهید باکری با هزینه بیش از ۵ میلیارد تومان تنها برای احداث ساختمان آن، راه اندازی مرکز ام آر آی و پیگیری امور مربوط به احداث بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی از جمله این امور هستند.

فرماندار ویژه مرند با بیان اینکه صداقت و شفافیت باید مهمترین شاخصه های مدیران باشند اظهار داشت: اکنون مسئولیتی که ما داریم دست ما امانت است لذا به تمام دستگاههای اجرایی نیز تاکید کردیم به هیچ وجه به حاشیه نرفته و صادقانه هر آنچه در توانمان است در جهت خدمت به مردم انجام دهیم.

وی یاد آور شد: در طول مدت فعالیت در شهرستان سعی و علاقه ما این بوده است تا جهت حل مسائل و مشکلات شهرستان با بخشهای مختلف حاکمیت تعامل داشته باشیم چرا که در غیر این صورت این مردم هستند که متضرر خواهند شد.

معاون استاندار آذربایجانشرقی در پاسخ به سوالی در خصوص پروژه جواهر مرند نیز گفت: پروژه جواهر سالهای سال است که در شهر مرند اتفاق افتاده و ما اکنون بدون پرداختن دوباره به بحث های کارشناسی در پی آن هستیم تا سرمایه گذار با انجام اقداماتی آن را به اتمام رسانده و حداقل مرکز شهر را برای تردد آماده نماید که در این خصوص با مهندس کاوه شهردار مرند نیز صحبتهایی داشتیم تا با انجام مذاکراتی با سرمایه گذار پروژه جواهر آن را به سرانجام برسانند چرا که این امر مطالبه مردم است.

راستگو تصریح کرد: ما باید این اصل را قبول کنیم که در جمهوری اسلامی تفکیک قوا وجود داشته و هرکدام از آنها وظایفی دارند.

وی در مورد تغییر مدیران در شهرستان مرند نیز گفت: تغییر در مدیریت یک امر طبیعی بوده و قرار نیست یک فردی برای همیشه در یک پستی بماند و نیاز است جهت خارج شدن از حالت ایستایی در مدیریت تغییراتی اتفاق افتد و به هیچ عنوان نباید آن را به افراد خاصی نسبت دهیم.

فرماندار مرند هرگونه دخالت در انتخاب شهردار مرند را قویا رد کرد و گفت: انتخاب شهردار توسط شورایی بوده که خود بصورت دموکراتیک توسط مردم انتخاب شدند و وظیفه فرمانداری نیز تنها انجام یکسری استعلامات در مورد فرد انتخابی توسط اعضای شورای و ارائه به آن ها است.

وی در مورد رویداد تبریز ۲۰۱۸ نیز با اشاره به استقرار دبیرخانه دائمی آن در شهرداری مرند خاطرنشان کرد: این رویداد، یک فرصت تاریخی است که با توجه به قرار گرفتن شهرستان مرند در مسیر اول گردشگری تبریز ۲۰۱۸، باید نقاط مهم شهر از جمله مرکز و ورودی آن را آماده کرده و از این ظرفیت در راستای جذب گردشگر و سرمایه گذار استفاده کنیم.

معاون استاندار آذربایجانشرقی در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد توهین به برخی مسئولین در فضای مجازی نیز گفت: توهین بنابر آنچه در دین اسلام نیز آمده کار درستی نیست ولی سوال، ایراد و نقد همانطور که مقام معظم رهبری و رئیس جمهور نیز بیان کردند باید باشد و مسئول نباید صرفا بخاطر انتقاد و سوال ناراحت شود.

وی دوام و بقای حکومت و نظام سیاسی را رضایتمندی مردم عنوان کرد و گفت: مدیران حتما باید رسانه ای باشند و کارهایی را که انجام می شود به مردم بیان کنند تا مردم نسبت به نظام و انقلاب اسلامی خوش بین باشند.

گفتنی است در این نشست کاوه شهردار مرند، امیری راد بخشدار مرکزی، رئیس شبکه بهداشت و درمان و روسای ادارات جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش مرند نیز حضور داشتند.

DSC_0013

DSC_0004 DSC_0007 DSC_0009 DSC_0011 DSC_0016 ۴۴۵۲۱۷۱۰۷_۷۳۶۵۷ DSC_0020

ارسال دیدگاه