کد خبر: 9382

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ - ۵:۴۲

معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند:

مسئولین به امور جوانان بیشتر توجه کنند

آذر ارس: معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند از عدم توجه کافی به امور جوانان انتقاد کرد و گفت: مسئولین مربوطه باید از جوانان که بعنوان سرمایه کشور هستند بدون هیچ گونه کوتاهی حمایت کنند.

به گزارش آذر ارس،علی شیخ پور در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان مرند که به مناسبت گرامیداشت هفته ازدواج برگزار شد ضمن انتقاد از توجه بیشتر اداره ورزش و جوانان به ورزش اظهار داشت: توجه کم به موضوع جوانان یک نقص کلی است لذا ما باید تلاش کنیم به هر دو مقوله ورزش و جوانان توجه جدی داشته باشیم.

معاون فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: متاسفانه در جامعه و بخصوص شهرهای بزرگ، بعضی از کارهایی که ضد ارزش محسوب می شوند در حال تبدیل شدن به ارزش هستند و بروز این اتفاقات در جامعه اسلامی واقعا زجر آور است.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود در جامعه، نیاز است بیشتر به مسائل جوانان بپردازیم لذا مسئولین مربوطه باید از جوانان که بعنوان سرمایه کشور هستند بدون هیچ گونه کوتاهی حمایت کنند.

شیخ پور با تاکید بر ارائه آموزشهای لازم در زمینه مهارت های فردی، نحوه آداب و معاشرت در جامعه و چگونگی استفاده درست از فضای مجازی تصریح کرد: فضاهای مجازی اکنون به مسیری می رود که موجب جدایی اعضای خانواده از هم شده اند و علیرغم بودن فرصت، تهدید نیز محسوب می شوند و این بخاطر عدم آموزش استفاده صحیح از آن به فرزندانمان است.

وی ضمن اشاره به دو عامل کاهش آسیب های اجتماعی و توجه به اشتغال و ازدواج جوانان بعنوان وظایف ستاد جوانان، یادآور شد: وظیفه ساماندهی امور جوانان صرفا بر عهده اداره ورزش و جوانان نیست بلکه کل مسئولین فرهنگی باید جهت سر و سامان دادن جوانان همکاری کرده و با برگزاری کارگاههای آموزشی قبل ازدواج، حین ازدواج و بعد ازدواج موجب کاهش آمار طلاق در شهرستان شوند.

رئیس اداره ورزش و جوانان مرند نیز در این جلسه ضمن تشریح برنامه های هفته ازدواج، آمار دقیقی از وام های ازدواج پرداخت شده به زوجین در سال های ۹۶ و ۹۷ توسط بانک های شهرستان ارائه کرد.

علی یحیوی همچنین با اشاره به فعالیت ۱۰ مورد سمن در شهرستان، در خصوص اهمیت وجود سمن ها خاطرنشان کرد: این سمن ها هستند که با ارائه طرح و برنامه، به نسبت آن اعتبارات را جذب کرده و اقدام به اجرای برنامه خود می کنند.

وی ابراز امیدواری کرد اداره ورزش و جوانان مرند بتواند با همکاری سمن ها، گامهای موثرتری در زمینه برگزاری کارگاههای آموزشی بخصوص برای جوانان بردارد.

ارسال دیدگاه