کد خبر: 9622

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۵:۳۸

احیاء سیب زنوز مرند نیازمند عزم جدی مسئولین است

آذر ارس: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند با اشاره به آغاز برداشت محصول سیب از باغات شهر زنوز گفت: احیاء سیب زنوز مرند نیازمند عزم جدی مسئولین مرکز تحقیقات کشاورزی می باشد.

به گزارش آذر ارس، منوچهر رحمانی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: شهرستان مرند دارای ۴ هزار و ۲۴۵ هکتار باغات سیب بوده که از این مقدار ۳ هزار و ۹۶۰ هکتار باغات بارده سیب است.

وی با بیان اینکه به طور متوسط میانگین تولید سیب از هر هکتار ۱۰ تن است، افزود: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی ۹۶-۹۷ میزان برداشت سیب به ۳۹۰۰۰ هزار تن برسد که نسبت به سال گذشته با توجه به سرما زدگی وعدم تلقیح باغات سیب میزان ۶۰-۵۰ درصد کاهش محصول  داریم

مدیر جهاد کشاورزی مرند خاطرنشان کرد: امیدواریم با تغییر اصول باغبانی و اصلاح باغات و استفاده از روش‌های مناسب کاشت رقم‌های اصلاح شده به ویژه کاشت پایه‌های مالینگ (پایه کوتاه)، تولید محصول سیب افزایش چشمگیری در سال‌های آتی داشته باشد.

وی افزود: در شهرستان مرند به خصوص در شهر زنوز، ۳۰ نوع سیب درختی اعم از سیب زنوز پائیزه، زودرس، قباله، بالجه‌ای، اسدکوهی، سلطانی، بشقابی، شیشه‌ای و ارقام اصلاح شده رد، گلدن، گران اسمیت و سیب گلاب تولید می‌شود که سیب تولید شده در این شهرستان به ویژه سیب ارقام کوهی زنوز شهرت جهانی دارد.

رحمانی با اشاره به اینکه سیب تولید شده در شهرستان مرند مقداری به صورت تازه‌خوری در خود شهرستان و مقداری نیز با ارسال به سایر شهرستان‌ها و استان‌های کشور مصرف می‌شود، یادآور شد: بقیه نیز در جعبه‌های مخصوص بسته‌بندی و در سردخانه‌های موجود شهرستان برای ذخیره‌سازی برای شب عید در سایر فصول نگهداری می‌شود.

وی تصریح کرد: مکاتبات و بازدیدهایی با دعوت از کارشناسان مرکز تحقیقات و جهادکشاورزی استان از ایستگاه تحقیقات برای استفاده بهینه از امکانات برای ایجاد باغات مادری و الگویی این محصول صورت پذیرفته که با مساعدت مسئولان امر امکان توسعه کمی وکیفی این محصول در سطح منطقه قوت بیشتری می‌یابد.

مدیر جهاد کشاورزی مرند همچنین خواستار توجه بیشتر فعالان بخش خصوصی جهت شناساندن سیب زنوز و ارتقاء جایگاه واقعی این محصول با عرضه محصولات سورت شده در بسته بندی مناسب و برنددار شده و تاکید کرد: در صورت ورود بخش خصوصی در این امر، جهاد کشاورزی آماده ارائه هرگونه همکاری فنی وتخصصی در این زمینه می باشد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ منابع ژنتیکی و ارزش صفات مورفولوژیکی برتر سیب زنوز و امکان استفاده از آن به عنوان منبعی جهت طرح‌های تحقیقاتی و به نژادی، اظهار داشت: حفظ و گسترش رقم سیب زنوز امری بسیار مهم و درعین حال اقتصادی و توجیه دار بوده و با توجه به بررسی های بیوشیمیایی آن و وجود عطر، طعم و رنگ شاخص و میزان باردهی مناسب این رقم و درصد خود گرده افشانی بالا، حفظ وگسترش آن به عنوان محصولی برتر نیاز به عزم جدی مسئولین مرکز تحقیقات ومسئولین امر دارد.

شهر زنوز یکی از معدود باغ شهرهای ایران است که بیشتر مردم ایران آن را با نام (سیب زنوز) می شناسند. سیب تولیدی این شهر به اعتقاد کارشناسان می تواند به عنوان نمادی دائمی محسوب شده و گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به این منطقه از آذربایجان جذب کند.

سیب زنوز از نظر کیفیت و کمیت مقام اول محصولات سردرختی‌ های زنوز را دارد. هر چند انواع مختلف زردآلو مانند طبرزه،‌ مخملی، خودرو،‌ کشاورزی و انواع مختلفی از گلابی،‌ گردو، آلو، آلبالو، گیلاس و سر درختی‌ های دیگر در اقتصاد باغداران منطقه نقش زیادی دارد لیکن سیب به لحاظ سرآمد بودن کیفیت و انواع آن جایگاه ممتازی را دارد.

سیب زنوزحتی در نوع لبنانی آن تفاوت بسیار با محصولات سیب دیگر مناطق کشور دارد. طعم و مزه لذیذ، آبدار بودن،‌ داشتن پوشش چربگونه و‌ رنگ قرمز خوشرنگ از عمده ویژگی‌های سردرختی سیب زنوز است. سیب‌هایی که بر اساس افسانه‌های قدیمی، منطقه سرخی آن بر اثر تابش نور ستاره قطبی است.

……………………………

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه