کد خبر: 9908

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۹:۵۹

برگزاری همایش روز جهانی معلول در مرند

آذر ارس: همایش روز جهانی معلول با حضور مسئولین شهرستان در مرند برگزار گردید.

به گزارش آذر ارس، مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولین به همت اداره بهزیستی شهرستان مرند و با حضور امام جمعه مرند، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند و جمعی از مسوولین در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این همایش تعدادی از معلولین به اجرای برنامه پرداخته و توانمندی های خود را در عین داشتن محدودیت های جسمی به نمایش گذاشتند که این امر موجب تشویق آنها از سوی حاضرین در سالن شد.

گرشاسبی فرماندار ویژه شهرستان مرند با بیان اینکه توانمندی های انسان ها نسبی هستند اظهار داشت: تنها چیزی که در اختیار ماست اراده انسان برای تلاش و تغییر وضع موجود است.

وی تصریح کرد: وظیفه داریم در مسیر توانمندسازی معلولین تلاش کرده و فضاهای فیزیکی شهر را متناسب با نیازهای معلولین آماده کنیم.

فرماندار ویژه شهرستان مرند با بیان اینکه باید فضاسازی برای حضور موثر معلولین و ایجاد شرایط برابر صورت گیرد گفت: ضروری است زیرساخت ها، نظام آموزشی، دسترسی به فضا، محتوا و بستر لازم را برای این قشر از جامعه فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: باید با ایجاد رابطه دو جانبه و مبتنی بر تعامل در جهت رفع بخشی از مشکلات معلولین اقدام نمود.

گرشاسبی با تاکید بر اینکه بهترین شیوه تعامل با معلولین، حفظ شان آنها است گفت: هنر ما باید این باشد که این جمع را هدایت کرده و رفتار کریمانه با آنها داشته باشیم.

وی یادآور شد: لازم است این بخش از جامعه را به عرصه اجتماعی آورده و از توانمندی های آنها استفاده کنیم.

امام جمعه مرند نیز در این مراسم با اشاره به اینکه معلولین منبع خیر هستند گفت: خداوند باران رحمتش را به خاطر این انسان ها بر زمین جاری می کند.

حجت الاسلام علی نعمت زاده خاطرنشان کرد: خدمت به جامعه معلولان و مناسب سازی شهری جزو وظایف دینی و انسانی و اولیه مردم و مسئولان است.

گفتنی است در پایان همایش از معلولین برتر در عرصه های مختلف فرهنگی، ورزشی و هنری تجلیل و قدردانی بعمل آمد.

DSC_0002 DSC_0003 DSC_0011 DSC_0015 DSC_0022 DSC_0029

ارسال دیدگاه