کد خبر: 9995

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۱:۲۷

با پیروزی انقلاب اسلامی قرآن از مهجوریت نجات یافت

آذر ارس: نماینده ولی فقیه در آذربایجانشرقی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، قرآن از مهجوریت نجات پیدا کرده افزود: اکنون به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی، قرآن و فرهنگ قرآنی در جامعه و بین جوانان و نوجوانان حاکم شده است.

به گزارش آذر ارس، حجت الاسلام والمسلیمن سید محمدعلی آل هاشم صبح دوشنبه در همایش تجلیل از نخبگان قرآنی که با حضور مدیران مدارس شهرستان مرند برگزار شد با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم اظهار داشت: یکی از برکات انقلاب اسلامی تحولات فرهنگی و پیدایش انقلاب فرهنگی است.

وی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، قرآن از مهجوریت نجات پیدا کرده افزود: قرآنی که قبل از انقلاب فقط در قبرستان ها خوانده و یا بدون استفاده در جهازیه دختران قرار داده می شد اکنون به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی قرآن و فرهنگ قرآنی در جامعه و بین جوانان و نوجوانان حاکم شده است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی خاطرنشان کرد: اکنون حافظان ایرانی نه تنها در داخل بلکه در مجامع بین المللی نیز حرفی برای گفتن دارند و موجب افتخار کشور هستند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان امروز در حوزه قرائت، حفظ و تدبر در قرآن موفقیت های زیادی کسب کردند گفت: اکنون برخلاف دوران قبل از انقلاب، جوانان و دانش آموزان حضوری فعال در مراسمات مذهبی مختلف دارند.

آیت الله آل هاشم تصریح کرد: حضور جوانان در جبهه ها در دفاع از مرز و بوم میهن اسلامی و نیز حضور داوطلبانه در جمع مدافعین حرم از برکات انقلاب شکوهمند اسلامی است.

وی پرداختن به امر پرورش را در کنار آموزش بسیار مهم دانست و افزود: فرهنگیان و کادر آموزشی باید در این برهه حساس از انقلاب، پایبندی خود را به مبانی و ارزشهای انقلاب در عمل نشان دهند.

امام جمعه تبریز همچنین هدف گیری برای آرمان های انقلاب اسلامی و همت بلند برای رسیدن به آن اهداف را از وظایف مهم فرهنگیان بیان نمود و اظهار داشت: ضروری است شاغلین در آموزش و پرورش به استقلال همه جانبه بویژه استقلال فرهنگی پایبنده بوده و نسبت به دشمن حساسیت داشته باشند.

وی ادامه داد: کسانی که در آموزش و پرورش فعالیت دارند ضمن داشتن تقوای دینی و سیاسی، باید با بصیرت بوده و لحظه شناس باشند.

گفتنی است در پایان همایش، از برگزیدگان کشوری و استانی مسابقات قرآن، عترت و نماز تجلیل و قدردانی بعمل آمد.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه